top of page

Czy nie będę się nudzić ???

Nad jeziorem znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego takiego jak kajaki i rowery wodne.  Jest możliwość organizowania spływów kajakowych.

 

Najbliższa okolica bogata jest w cuda przyrody.

Nieopodal Sielanki znajduje się las, a zaledwie 100 m od domu jezioro Graniczne. W samym powiecie bytowskim jest 62 jezior, więc kąpielisk jest naprawdę sporo do wyboru. 

Jezioro jest systematycznie zarybiane co stanowi doskonałe warunki dla wędkarzy. Jest możliwość organizowania spływów kajakowych po rzece Słupi.

Wokół jeziora jest ścieżka dydaktyczno - spacerowa. To idealne miejsce na rodzinne spacery, piesze wyprawy, przejażdżki rowerowe czy  jogging lub  Nordic Walkingu. W trakcie pieszej wyprawy znajdziemy tablice z opisem zwierząt leśnych, ryb, gatunków drzew i roślin.

Amatorów jazdy rowerowej zapraszamy na tutejsze trasy rowerowe, które prowadzą przez najpiękniejsze rejony  Kaszub, a wysiłek włożony w ich pokonanie zrekompensują widoki malowniczo położonych jezior i leśnych połaci.Dla aktywnych mamy przygotowane rowery na miejscu i ponad 150 km tras.
Kilkanaście metrów za domkiem znajdują się do ogólnego użytku: plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu i boiska do badmintona i gry w siatkówkę, duża oświetlona wiata z drewnianym stołem idealna na wspólne biesiadowanie w większym gronie, a także dwa wyznaczone miejsca na ognisko dostępna dla wszystkich mieszkańców. 
Każdy może poczuć się jak cowboy

Dla miłośników koni zaledwie 10 km od Sielanki znajduje się stajnia w której jest 13 koni w tym 3 konie arabskie ze słynnej stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. To stajnia Pana Czesława Langa, wicemistrza olimpijskiego z Moskwy, przez dziesięć lat kolarza zawodowego, obecnie organizatora Tour de Pologne i zawodów MTB. 


 

Atrakcje w dalszej okolicy

W odległości do 30 kilometrów od naszej Sielanki jest wiele wyjątkowych miejsc wartych odwiedzenia.

 - Bytów 30 km NIMFA Kompleks Basenowo-Rekracyjny 

 - zamek krzyżacki w Bytowie 30 km

 - Park Narodowy Bory Tucholskie - 55 km 

 - Kaszubski Park Etnograficzny - 73 km

 - Izba Regionalna Zagroda Modrzewo 17 km

 - Elektrownia w Gałąźni Małej 24km

 - Śladami Putkamerów - 11 km

 - Park Krajobrazowy "Dolina Słupi"

Kawałek dalej, około 46 km znajdziecie Słupsk odrobinę dalej Ustka nadmorska miejscowość 64 km

Warto wiedzieć, że gospodynie domowe pobliskiej wsi robią najlepszy chleb, a tuż obok znajduje się gospodarstwo z  ekologicznymi jajkami od kur, a także pasieka  uli z miodem. Mleko prosto od krowy czy swojskie pyszne masło, twaróg możecie skosztować od gospodarzy.

Dla spragnionych supermarketów: Biedronka w Kołczygłowach  10 km i Miastko 27 km czy Kaufland w Bytowie 30 km.

bottom of page