top of page

Czy nie będę się nudzić ???

Nad jeziorem znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego takiego jak kajaki i rowery wodne.  Jest możliwość organizowania spływów kajakowych.


 

Najbliższa okolica bogata jest w cuda przyrody.
Nieo
podal Sielanki znajduje się las, a zaledwie 100 m od domu jezioro Graniczne. W samym powiecie bytowskim jest 62 jezior, więc kąpielisk jest naprawdę sporo do wyboru. 
Jezioro jest systematycznie zarybiane co stanowi doskonałe warunki dla wędkarzy. Wokół jeziora jest ścieżka dydaktyczno - spacerowa. To idealne miejsce na rodzinne spacery, piesze wyprawy, przejażdżki rowerowe czy  jogging lub  Nordic Walkingu. W trakcie pieszej wyprawy znajdziemy tablice z opisem zwierząt leśnych, ryb, gatunków drzew i roślin.

Rowerowo Sielankowo 😉🚲#sielanka #kaszuby #rowery #kaszubyrowerem #aktywnie #rodzinnie #p

Amatorów jazdy rowerowej zapraszamy na tutejsze trasy rowerowe, które prowadzą przez najpiękniejsze rejony  Kaszub, a wysiłek włożony w ich pokonanie zrekompensują widoki malowniczo położonych jezior i leśnych połaci.Dla aktywnych mamy przygotowane rowery na miejscu i ponad 150 km tras.

Kilkanaście metrów za domkiem znajdują się do ogólnego użytku: plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu i boiska do badmintona i gry w siatkówkę, duża oświetlona wiata z drewnianym stołem idealna na wspólne biesiadowanie w większym gronie, a także dwa wyznaczone miejsca na ognisko dostępna dla wszystkich mieszkańców. 

W Skandynawii i na dalekim wschodzie od Syberii po Chiny i Japonię sauny znane są od ponad 2 tysięcy lat.
Atrakcje te od niepamiętnych czasów cieszą się popularnością i dają ich właścicielom wiele radości i zdrowia. Jak wskazują statystyki w tamtych regionach na rodzinę przypada 1,5 sauny. 
Korzystanie z sauny, szczególnie w okresie zimowym, poprawia odporność organizmu. Ich wpływ wyjątkowo stymuluje siły witalne, rekompensuje chłody i krótki dzień.
Poczuj naturalne efekty oczyszczenia gorącą parą w tradycyjnej, zewnętrznej saunie.

Warto wiedzieć, że gospodynie domowe pobliskiej wsi robią najlepszy chleb, a tuż obok znajduje się gospodarstwo z  ekologicznymi jajkami od kur, a także pasieka  uli z miodem. Mleko prosto od krowy czy swojskie pyszne masło, twaróg możecie skosztować od gospodarzy.Dla spragnionych supermarketów: Biedronka w Kołczygłowach  10 km i inne sklepy w Miastku 27 km i Bytowie 30 km.


 

Atrakcje w dalszej okolicy
W odległości do 30 kilometrów od naszej Sielanki jest wiele wyjątkowych miejsc wartych odwiedzenia:
 - Bytów 30 km NIMFA Kompleks Basenowo-Rekracyjny  
- zamek krzyżacki w Bytowie 30 km
 
- Park Narodowy Bory Tucholskie 55 km 
 
- Kaszubski Park Etnograficzny 73 km
 
- Izba Regionalna Zagroda Modrzewo 17 km
 
- Elektrownia w Gałąźni Małej 24km
 
- Śladami Putkamerów  11 km
 
- Park Krajobrazowy "Dolina Słupi"
Kawałek dalej
- Ustka nadmorska miejscowość 64 km
 
bottom of page